Gekås Ullared

Umění doplnit papírové ručníky pro pět milionů návštěvníků

Každá země má svou hlavní turistickou atrakci. Francie má Louvre. Itálie má Baziliku svatého Petra. Švédsko má obchodní dům v lesích kraje Halland. S více než pěti miliony návštěvníků za rok byl Gekås v obci Ullared jasnou volbou pro pilotní studii nového a inovativního systému s papírovými ručníky Tork PeakServe®.

To, co v roce 1967 začalo jako prodejna v přízemí jedné vily, je teď obchodní dům o velikosti pěti fotbalových hřišť. V roce 2016 tam přišlo nakupovat 4,8 milionu lidí. Průměrně v tomto obchodním domě stráví zákazníci 4 hodiny a 43 minut a během té doby většina z nich několikrát navštíví jednu ze 115 toalet, které tam jsou k dispozici. 
 
„V obchodním domě Gekås máme aktuálně v úklidovém oddělení 35-40 lidí, ale i tak je to někdy stres,“ říká Ulrika Kerttuová, místní vedoucí firmy Sodexo, která má v obchodním domě Gekås na starosti úklid. „Každá toaleta v obchodním domě se uklízí minimálně třikrát denně, některé mnohem častěji. Stíhat doplňovat papírové ručníky je ale prakticky nemožné, protože je tam tolik zákazníků, že úklidoví pracovníci musí čekat ve frontě, aby se dostali dovnitř a uklidili. Papírové ručníky nesmí dojít a to je pro naše pracovníky dost stresující.“
 
Test systému Tork PeakServe
V prosinci 2016 bylo sedm zásobníků na ručníky Tork Xpress® Multifold nahrazeno novým navazujícím systémem s ručníky Tork PeakServe® Continuous®.
 
„Rozhodli jsme se umístit na toalety ve stravovací zóně,“ říká Ulrika Kerttuová. „Je tam vždy velký provoz a to nám umožnilo otestovat systém při té maximální zátěži.“ 
 
Po téměř půlročním testování získává nový systém to nejlepší hodnocení. „Je naprosto skvělý! Přesně to jsme potřebovali.“ 
 
Zcela nový systém pro papírové ručníky Tork PeakServe se skládá ze zbrusu nového typu papírových ručníků a kombinuje mimořádně vysokou kapacitu s unikátním a rychlým navazujícím dávkováním. Nové ručníky jsou stlačené, díky čemuž nový zásobník pojme až o 250 procent více ručníků než stávající systémy s ručníky.
 
„Je to obrovský rozdíl. Rozhodně nemusíme doplňovat ručníky tak často. To, že jsou ručníky stlačené, nejen znamená, že se do každého zásobníku vejde více než 100 ručníků, ale také zabírají mnohem méně místa ve skladu a na úklidových vozících,“ uvádí Ulrika Kerttuová.
 
Rychlé doplňování
Systém Tork PeakServe zkracuje dobu pro doplňování na polovinu a celkově proces zjednodušuje. Balíčky se vkládají zespodu, zatímco ručníky se doplňují seshora, což umožňuje plynulý průběh s vynaložením minimální tažné síly.
 
Důležité pro spokojenost zákazníka 
Nedávný průzkum* ukázal, že špinavé a přeplněné toalety jsou v místech s vysokým provozem pro hosty tím nejnepříjemnějším problémem. Celkem 71 procent lidí, kteří navštívili místo s velkým počtem lidí, mělo ve spojitosti s toaletami negativní zážitek. Něco takového může mít dopad na podnik, protože dvě z pěti osob, které měly takový špatný zážitek, o tom řeknou svým přátelům. Systém Tork PeakServe je uzpůsobený pro frekventovaný provoz, a tak se Håkan Pettersson, obchodní zástupce ve firmě Ahnviks, která obchodnímu domu Gekås aktuálně dodává hygienické prostředky, nemůže na zavedení tohoto systému dočkat. „Systém Tork PeakServe nabízí něco, co tu ještě nebylo, a vidíme v tom velký potenciál. Užitek jsme si ověřili v reálném životě, a proto je teď jasné, že systém dokáže reagovat na potřeby míst s vysokým provozem. Těším se, až systém zavedeme v naší oblasti.“
 
 
*Na základě průzkumu IPSOS u 3000 lidí z USA, Velké Británie, Německa, Francie, Polska a Švédska, kteří za posledních 9 měsíců navštívili místo s velkým počtem lidí.

„Nový systém dorazil právě včas. Tork PeakServe chceme mít v našem obchodním domě všude. Usnadňuje nám to práci. Pro většinu lidí téma papírových ručníků asi moc důležité není, ale pro nás ano.“

Ulrika Kerttuová

místní vedoucí, Sodexo

Vyzkoušejte Tork PeakServe® zdarma

Zjistěte, jak vám náš průlomový systém výdeje ručníků může pomoci, aby měli vaši hosté lepší dojem z toalet a umýváren.

Zavolejte nám přímo:

(+420) 221 706 111

Bezplatné vyzkoušení

Zaregistrujte se a získejte Tork PeakServe® na zkoušku zdarma

Kontaktujte nás a požádejte o bezplatné vyzkoušení, abyste si ověřili, jak může Tork PeakServe® lépe vyřešit otázku toalet s velkou návštěvností.

Zadejte prosím své křestní jméno
Zadejte prosím své příjmení
Uveďte prosím správnou e-mailovou adresu
Please enter phone
Please, select your work industry.
Please, select your job role.
Please enter company
Vyplňte pole
Vyplňte pole
Vyplňte pole
Kontaktní údaje ve formuláři jsou určeny k tomu, abychom mohli na Váš dotaz odpovědět prostřednictvím e-mailu. Zde jsou naše podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů a podrobný popis, jak chráníme a spravujeme Vaše údaje.
Potvrďte prosím, že jste si přečetli informace týkající se osobních údajů a podmínek používání.
Please populate recaptcha