Gekås-Ullared_800x500.jpg


Vyšší tržby díky lepšímu dojmu z toalet a umýváren

Lepší dojem z toalet a umýváren vede k lepším prodejům. S Tork PeakServe uděláte na nakupující ten nejlepší dojem. Budou spokojenější a budou ochotni více utrácet. Současně snížíte stres a frustraci vašich pracovníků úklidu. Podívejte se, jak tým v Gekås Ullared zvládá díky systému Tork PeakServe® udržovat toalety a umývárny na špičkové úrovni pro 5 000 nakupujících, kteří centrum každý den navštíví.


Umění doplnit papírové ručníky pro pět milionů návštěvníků

Každá země má svou hlavní turistickou atrakci. Francie má Louvre. Itálie má Baziliku svatého Petra. Švédsko má obchodní dům v lesích kraje Halland. S více než pěti miliony návštěvníků za rok byl Gekås v obci Ullared jasnou volbou pro pilotní studii nového a inovativního systému s papírovými ručníky Tork PeakServe®.

 

To, co v roce 1967 začalo jako prodejna v přízemí jedné vily, je teď obchodní dům o velikosti pěti fotbalových hřišť. V roce 2016 tam přišlo nakupovat 4,8 milionu lidí. Zákazníci stráví v tomto obchodním domě v průměru 4 hodiny a 43 minut a během této doby většina z nich několikrát navštíví jednu ze 115 toalet, které tam jsou k dispozici. 

 

„V obchodním domě Gekås máme aktuálně v úklidovém oddělení 35–40 lidí, ale i tak je to někdy stres,“ říká Ulrika Kerttuová, místní vedoucí firmy Sodexo, která má v obchodním domě Gekås na starosti úklid. „Každá toaleta v obchodním domě se uklízí minimálně třikrát denně, některé mnohem častěji. Stíhat doplňovat papírové ručníky je ale prakticky nemožné, protože je tam tolik zákazníků, že pracovníci úklidu musí čekat ve frontě, aby se dostali dovnitř a uklidili. Papírové ručníky nesmí dojít a to je pro naše pracovníky dost stresující.“


Test systému Tork PeakServe

V prosinci 2016 bylo sedm zásobníků na ručníky Tork Xpress® Multifold nahrazeno novým systémem s navazujícími ručníky Tork PeakServe®.


„Rozhodli jsme se ho umístit na toalety a do umýváren ve stravovací zóně,“ říká Ulrika Kerttuová. „Je tam vždy velký provoz a to nám umožnilo otestovat systém při té maximální zátěži.“ 


Po téměř půlročním testování získává nový systém to nejlepší hodnocení. „Je naprosto skvělý! Přesně to jsme potřebovali.“ 


Zcela nový systém pro papírové ručníky Tork PeakServe se skládá ze zbrusu nového typu papírových ručníků a kombinuje mimořádně vysokou kapacitu s unikátním a rychlým výdejem navazujících ručníků. Nové ručníky jsou stlačené, díky čemuž nový zásobník pojme až o 250 procent více ručníků než stávající systémy s ručníky.


„Je to obrovský rozdíl. Rozhodně nemusíme doplňovat ručníky tak často. To, že jsou ručníky stlačené, nejen znamená, že se do každého zásobníku vejde více než 100 ručníků, ale také zabírají mnohem méně místa ve skladu a na úklidových vozících,“ uvádí Ulrika Kerttuová.


Rychlé doplňování

Systém Tork PeakServe zkracuje dobu pro doplňování na polovinu a celkově proces zjednodušuje. Balíčky se vkládají zespodu, zatímco ručníky se doplňují seshora, takže to lze provést jednoduše s minimálním vynaložením síly.

 

Důležité pro spokojenost zákazníka 

Nedávný průzkum* ukázal, že špinavé a přeplněné toalety jsou v místech s velkou návštěvností pro hosty tím nejnepříjemnějším problémem. Celkem 71 procent lidí, kteří navštívili místo s velkou koncentrací lidí, mělo negativní dojem z toalet. Něco takového může mít dopad na podnik, protože dvě z pěti osob, které měly takový špatný zážitek, o tom řeknou svým přátelům. Systém Tork PeakServe je uzpůsobený pro intenzivní provoz, a tak se Håkan Pettersson, obchodní zástupce ve firmě Ahnviks, která obchodnímu domu Gekås aktuálně dodává hygienické prostředky, nemůže zavedení tohoto systému dočkat. „Systém Tork PeakServe nabízí něco, co tu ještě nebylo, a vidíme v tom velký potenciál. Užitek jsme si ověřili v reálném životě, a proto je teď jasné, že systém dokáže reagovat na potřeby podniků s velkou návštěvností. Těším se, až systém zavedeme v naší oblasti.“
 
*Na základě průzkumu IPSOS u 3 000 lidí z USA, Velké Británie, Německa, Francie, Polska a Švédska, kteří za posledních 9 měsíců navštívili místo s velkou koncentrací lidí.
„Nový systém dorazil právě včas. Tork PeakServe chceme mít v našem obchodním domě všude. Usnadňuje nám to práci. Pro většinu lidí téma papírových ručníků asi moc důležité není, ale pro nás ano.“
Ulrika Kerttu, místní vedoucí, Sodexo