Royal Randwick Racecourse Rectangle.jpg

Odstartovali a závodí

Royal Randwick Racecourse je dostihovou dráhou světové úrovně, určenou pro koňské dostihy v australském Sydney. Pojme až 52 000 lidí, kteří se chtějí zúčastnit dostihového svátku. Dav je směsicí mnoha lidí – od vášnivých sázkařů po sváteční návštěvníky dostihů, od fanoušků módy až po rodiny – všichni jsou zde proto, aby prožili vzrušení a napětí z dostihů světové třídy za zvuku ohlušujícího trysku kopyt několik metrů před cílovou čarou.

Zástupy začínají přicházet v 11 hodin dopoledne na Stakes Day a krátce na to již celé dějiště hučí vzrušenými hovory a bouřlivým smíchem a celý areál se zaplavuje pestrobarevným oblečením.
 
Po rekonstrukci za 150 milionů dolarů v roce 2013 představuje nyní Royal Randwick divácké, gastronomické a zábavní zařízení světové úrovně pro dostihy a jiné události. Se sálem s kapacitou 1 000 míst, moderním koktejlovým barem a restaurací, 18 soukromými boxy a šesti soukromými salónky, nemluvě o všeobecných administrativních prostorech, je toto místo ideální pro širokou směsici nadšených hostů, které spojuje jedna věc – vášeň pro koňské dostihy.
 
Potřeba obsloužit 52 000 vyhládlých lidí na každém setkání klade na 17 kuchyní během dostihů velké nároky – proto zaměstnanci kuchyní v Radwicku potřebují produkty, které spolehlivě fungují. Na rozdíl od jiných sportovních zařízení, kde poptávka střídavě stoupá a klesá, potřebují sázkaři v Royal Randwick stálý přístup k nápojům a jídlu během celého průběhu dostihového dne. Není třeba dodávat, že vybavení kuchyně musí být trvanlivé a výkonné, protože zde v průběhu celého dne snídá, obědvá a večeří tisíce sázkařů. Stejně tak i v zónách poskytování služeb je efektivita klíčem k tomu, aby návštěvníci dostihů dostali své jídlo co možná nejrychleji a nejefektivněji a neopozdili se tak na důležitý dostih.
 
Příběh pokračuje na 40 dostihových toaletách a umývárnách – ty musí obstát při náporu tisíců vášnivých sázkařů, kteří používají zařízení během celého dne. Toalety musí být nejen solidní, odolné a poskytovat vhodný toaletní papír, papírové ručníky a mýdlo pro tisíce návštěvníků dostihů – ale musí rovněž vypadat dobře a hodit se do architektonického „stylu“ celého objektu.
 
Podmínky fungování Royal Randwick Racecourse během průměrného dostihového dne jsou opravdu náročné – a zaměstnanci odvádějí skvělou práci, aby každému návštěvníkovi dostihů zajistili nerušený přístup k jídlu a toaletám a umývárnám během trvání celého svátku.

Vše funguje tak, jak má, především díky kapacitě systému toaletního papíru Tork Elevation, která je obrovská a umožňuje tak méně časté doplňování a vypotřebování.

Chris Wilson

Projektový manažer, Australian Turf Club