Vybavení, s nímž dosáhnete zlepšení

Vybavení, s nímž dosáhnete zlepšení

Průvodce zlepšováním produktivity.

Jak zlepšit produktivitu v oblasti výroby prostřednictvím preventivní údržby

Poslední věc, kterou v oblasti výroby chcete, jsou prostoje. Malá, ale neustálá vylepšení mohou mít významný dopad na kvalitu, náklady a dodání. 


Pracovníci obsluhující stroje obvykle pracují nejblíže k oblastem, kde se objevují problémy nebo překážky. Hrají významnou roli v prevenci a zlepšování produktivity v rámci podniku. Zavedením autonomního čištění a preventivní údržby lze odhalit poruchy a předcházet nehodám a přerušení provozu. 

Průvodce zlepšováním produktivity

Jonas Svanäng, konzultant v oblasti trvalého zlepšování a řízení v souladu s metodikou kaizen, nabízí svá doporučení a tipy pro zvýšení produktivity závodů a strojů v průvodci „Vybavení, s nímž dosáhnete zlepšení – průvodce zlepšováním produktivity“.

Jak zavést úspěšné autonomní čištění

Pokud chcete do svých operací zařadit preventivní údržbu a autonomní čištění, měli byste každé pracoviště vybavit prostředky pro čištění. Pokud budou mít operátoři strojů neustále po ruce nástroje pro čištění, bude pro ně autonomní čištění jednodušší. Je tak pravděpodobnější, že budou takové čištění provádět pravidelně. Pro pracovníky je takový způsob navíc efektivnější, než když musí hledat potřebné vybavení. S chytrými, inovativními řešeními vám může Tork pomoci zajistit, že budete mít správné vybavení pro zlepšování vždy k dispozici. 

Doporučení produktů

Literatura a zdroje

Výzkum Tork mezi pracovníky obsluhujícími stroje, prováděný společností Psyma (červenec 2019)
** Vybavení, s nímž dosáhnete zlepšení (2020)