Úklidový pracovník umývá okna

Význam čistého pracovního prostředí pro zdraví a pohodu zaměstnanců

Čisté a hygienické kanceláře jsou klíčem ke spokojenosti zaměstnanců. V následujících článcích se dozvíte, jak optimalizací procesu úklidu zlepšit dojem na pracovišti. A jak toho lze dosáhnout se zdroji, které již máte k dispozici, ovšem s využitím nové technologie. 

 

V pozici správce zařízení byste měli zajistit hladký provoz bez stížností. Mít vše pod kontrolou je obtížné a zlepšovat provoz při neustálém tlaku na nižší náklady je ještě obtížnější. Čisté a zdravé pracovní prostředí je klíčem ke spokojenosti zaměstnanců, jejich zdraví a pohodě a produktivitě. Může vám navíc pomoci přilákat a udržet si talentované zaměstnance. 


Studie ukazují, že 72 % zaměstnanců se zdráhá doporučit uchazečům o práci podnik se špatnou hygienou na pracovišti a 70 % zaměstnanců má pocit, že špatná hygiena v kancelářích výrazně ovlivňuje celkovou spokojenost s prací. Jinými slovy, pracovní prostředí ovlivňuje celkovou spokojenost zaměstnanců a hygiena hraje v tomto směru rozhodující roli. Výzkum také ukazuje, že nejčastější stížnosti se týkají toalet. Proto je nezbytné zajistit vysokou a stabilní kvalitu úklidu. Zejména v současné době, kdy má hygiena nejvyšší prioritu.


Pracovní prostory v kancelářích se neustále vyvíjejí a trendem je flexibilnější uspořádání na základě činností. To má vliv na to, jak se zaměstnanci v kancelářském prostředí pohybují, a zajistit stabilní kvalitu úklidu je v tomto dynamickém prostředí náročným úkolem. Udržet kontrolu nad všemi aspekty kancelářského prostředí a fungovat proaktivně spíše než reaktivně, představuje skutečnou výzvu.


Chcete-li pro své zaměstnance zajistit za všech okolností zdravé a čisté pracoviště, je třeba zavést nové a chytřejší pracovní postupy. Díky inovativním a funkčním, vysokokapacitním řešením v kombinaci s úklidem na základě reálných údajů můžete zvýšit efektivitu, ušetřit čas a zlepšit pracovní podmínky úklidového personálu, pracovníků v kancelářích a své vlastní. Získáte jistotu, že máte vše pod kontrolou, a s tím spojený pocit klidu.


Získejte více informací o tom, jak vám aktuální údaje pomohou dosáhnout vysoké a stabilní kvality v oblasti úklidu. 


Přečtěte si více zde

 

 

tork_datadrivencleaning_male_cleaner_tablet_800x500.jpg   


Využívejte při úklidu údaje v reálném čase a zlepšete kvalitu těchto činností, úroveň hygieny a efektivitu provozu 

V důsledku pandemie je nutné zajistit, aby se lidé na pracovišti cítili bezpečně. Až 71 % zaměstnanců očekává, že jejich zaměstnavatel zvýší frekvenci úklidu, aby zajistil řádnou hygienu****. A s vyššími nároky na kvalitu úklidu a hygienu přichází i větší potřeba dosáhnout maximální efektivity a optimálního využití zdrojů. Přechod na úklid na základě reálných údajů vám může pomoci tohoto cíle dosáhnout. 
 
Zajistěte vysokou kvalitu a omezte počet stížností
Stále více správců zařízení si uvědomuje, že digitální řešení jim mohou pomoci zajistit vysokou kvalitu úklidu. Je to opravdu tak. Ve skutečnosti bylo prokázáno, že při využití reálných údajů během úklidu bylo dosaženo až o 30 % vyšší spokojenosti zákazníků*****. Je to dáno zvýšením efektivity provozu, pracovníci úklidu mají větší prostor k optimálnímu využití zdrojů a lépe se jim daří vytvořit bezpečné podmínky. 
 
Využívejte čas efektivně
Proto se tolik progresivních společností rozhodlo používat přední světové řešení pro oblast správy, technologii Tork Vision. Toto řešení poskytuje pracovníkům úklidu přístup k údajům v reálném čase na tabletech nebo chytrých telefonech, takže mohou pracovat proaktivně a řešit případné problémy dříve, než povedou ke stížnostem.
 
Zlepšete kvalitu a efektivitu
Nejenže toto řešení pomáhá pracovníkům úklidu plnit úkoly přesně tam, kde je to potřeba, a v okamžiku, kdy je to zapotřebí, být vždy o krok napřed a překračovat očekávání v oblasti hygieny i v dynamických a náročných podmínkách. Dává jim též prostor k tomu, aby s menším úsilím dosáhli lepší kvality úklidových služeb. Díky tomu dosáhnete menšího počtu stížností, budete schopni lépe řídit a optimalizovat provoz, budete mít nad vším přehled a zbavíte se starostí. 
 
Přispějte k udržitelnosti a spokojenosti zaměstnanců
Úklid založený na Tork Vision též přispívá k udržitelnosti prostřednictvím menšího plýtvání, protože zásoby stačí doplňovat pouze tehdy, kdy je to skutečně zapotřebí. Tento nový způsob práce navíc pomáhá snižovat stres a zvyšuje motivaci, protože zaměstnanci nedělají nic zbytečně. 

Chcete se o technologii Tork Vision dozvědět více?

Více se dočtete zde.
„Díky reálným údajům při úklidu víme, kdy jsou zásobníky téměř prázdné, takže nemusíme narychlo řešit nečekaná překvapení. Rozhodujeme se na základě faktů, nikoli pocitů.“
Sander Borggreve, Facility Manager ve společnosti WTC Amsterdam

Přínosy úklidu založeného na Tork Vision

Doporučení produktů

Literatura a zdroje

* Průzkum CEBR
** Bílá kniha Tork hygiena v kancelářích 2018
*** Měřeno na téměř 13 000 připojených zásobnících v období od června do prosince 2019, na základě porovnání doby, kdy je zásobník v rámci měsíce prázdný, s celkovou dobou za měsíc.
**** Výzkumná studie společnosti Kantar z roku 2020, zadaná společností Essity. 
***** Měření spokojenosti návštěvníků na dvou toaletách a ve dvou umývárnách, kde se využívá technologie Tork Vision, a dvou toaletách a umývárnách s tradičními postupy a vybavením na veletrhu ISSA/Interclean, květen 2016. 
 
Poznámka: Technologie Tork Vision byla dříve označována jako Tork EasyCube®.