Dining.tif

Svět za skleněnou stěnou

Jen několik málo druhů prostředí má tak přísné nároky kladené na hygienu, jako kuchyň v luxusní restauraci. Společnost SCA je hrdá na to, že může dodávat řadu hygienických řešení Tork Elevation jedné z nejšpičkovějších kuchyní světa – kuchyni v restauraci Geranium v dánské Kodani.

Geranium je jednou z nejexkluzivnějších restaurací v Dánsku a obchodním partnerem značky Tork je od roku 2010. Šéfkuchař a spoluzakladatel Rasmus Kofoed se již třikrát účastnil prestižního světového šampionátu ve vaření, Bocuse D'Or, a v roce 2011 si domů odvezl vytouženou zlatou medaili. Jeho partner Sören Ledet byl navíc při udělování cen Coupe Baptiste v roce 2012 vyhlášen nejlepším číšníkem Evropy.


Nejvyšší důvěra a odpovídající nástroje

Restaurace Geranium, která se nachází v 8. podlaží kodaňského fotbalového stadionu Parken Stadium, v sobě kombinuje kulinářskou pestrost s úchvatným výhledem na město. Hosté této restaurace si ovšem mohou vychutnávat i dech beroucí pohled do interiéru: jednou z charakteristických rysů restaurace je masivní skleněná stěna, oddělující restauraci od prostoru kuchyně, která nastavuje ty nejvyšší normy pro hygienu v restauraci a poskytuje maximální důvěru v přípravu jídla. 

„Naší nejvyšší prioritou je, aby se naši hosté bavili a cítili se dobře – v tomto smyslu jsou očekávání související s luxusní restaurací mnohem vyšší. Naším úkolem je zajistit, abychom měli dobrý a zkušený personál, který má skutečný zájem o hygienu našich hostů, a zajistit, aby k tomu měl k dispozici vhodné nástroje a prostředí,“ vysvětluje partner Sören Ledet.


Hranice transparentnosti v oblasti hygieny 

Ve většině restaurací nemají zákazníci mnoho šancí posoudit praktiky zpracovávání potravin, ovšem prosklená stěna v restauraci Geranium nabízí hostům možnost pozorovat, co se děje v kuchyni. 

„Tato stěna umožňuje našim zákazníkům pozorovat svět očima šéfkuchaře. A naši hosté samozřejmě vidí, že na přípravě jídla pracujeme systematicky a v kuchyni máme vysokou úroveň hygieny. Naše praktiky v kuchyni jsou transparentní a všechny detaily, které v souhrnu tvoří pracovní prostředí, byly navrhovány optimálně tak, aby zajišťovaly splnění vysokých očekávání jak z hlediska hygieny, tak kvality.“


Žádný prostor na omyly 

Kuchyň restaurace Geranium je vybavena produkty z řady Tork Elevation

„V luxusní restauraci neexistuje prostor na chyby. Naši projektanti nesou odpovědnost i za výběr hygienického vybavení – v tomto smyslu je zvlášť důležité zadat práci projektantům, kteří rozumějí nejen základní funkci kuchyně, ale také jemnějším detailům, jako jsou praktiky v oblasti hygieny. Projektanti brali všechny tyto faktory v úvahu jak při navrhování kuchyně, tak při výběru dodavatele a rozmístění hygienických zařízení.“

Stěna umožňuje našim zákazníkům pozorovat svět očima šéfkuchaře. A naši hosté samozřejmě vidí, že na přípravě jídla pracujeme systematicky a máme vysokou úroveň hygieny v kuchyni. Naše praktiky v kuchyni jsou transparentní a všechny detaily, které v souhrnu tvoří pracovní prostředí, byly navrhovány optimálně tak, aby zajišťovaly splnění vysokých očekávání jak z hlediska hygieny, tak kvality.

Sören Ledet

Nejlepší číšník roku 2012